Złącze obrotowe C.B.N. do gorącej wody, olej mineralnych

Złącze obrotowe (C.B.N.) to samodzielne, samonośne uszczelnienie obrotowe do szczelnego przenoszenia płynów (np. pary, gorącej wody lub oleju) do i z wałów obrotowych urządzeń. W złączu obrotowym (C.B.N.) montowane jest „USZCZELNIENIE MIESZKOWE FILTON”, zawierające samonastawny elastyczny mieszek ze
stali nierdzewnej, eliminujący konieczność konserwacji, typowej dla konwencjonalnych dławików. Uszczelnienie obrotowe tworzy się poprzez wzajemny ruch obrotowy niezwykle płaskich powierzchni uszczelniających (elementy 2 i 5), które są utrzymywane w styku przez sprężynę, co jest charakterystyczne dla mieszka, a dodatkowa siła uszczelniająca jest wytwarzana przez ciśnienie płynu przepływającego przez złącze obrotowe (C.B.N.). Łożyska mocowane do złącza obrotowego (C.B.N.) są oddzielnymi węglowymi łożyskami wzdłużnymi i poprzecznymi, w których obraca się pokryte twardym chromem i oszlifowane wrzeciono.
W złączu obrotowym są trzy odmiany końcówki z nieruchomą złączką. Schematy złącz obrotowych zostały przedstawione na załaczonej karcie katalogowej.

Oferujemy głowice obrotowe do wody, powietrza, pary i olejów.

Zapytaj o produkt

Mogą Cię zainteresować