Złącze obrotowe C.B. do wody, pary, płyny grzewcze

Złącze obrotowe (C.B..) to samodzielne, samonośne uszczelnienie obrotowe do szczelnego przenoszenia płynów (np. pary, gorącej wody lub oleju) do i z wałów obrotowych urządzeń.W złączu obrotowym (C.B.) montowane jest „USZCZELNIENIE MIESZKOWE FILTON”, zawierające samonastawny elastyczny mieszek ze
stali nierdzewnej, eliminujący konieczność konserwacji, typowej dla konwencjonalnych dławików. Uszczelnienie obrotowe tworzy się poprzez wzajemny ruch obrotowy niezwykle płaskich powierzchni uszczelniających (elementy 2 i 4), które są utrzymywane w styku przez sprężynę, co jest charakterystyczne dla mieszka, a dodatkowa siła uszczelniająca jest wytwarzana przez ciśnienie płynu przepływającego przez złącze obrotowe (C.B.). Łożysko mocowane do złącza obrotowego (C.B.) jest cylindrycznym węglowym łączonym łożyskiem poprzecznym i wzdłużnym,w którym obraca się pokryte twardym chromem i oszlifowane wrzeciono.
W oferowanym złączu obrotowym są trzy odmiany końcówki z nieruchomą złączką. Schematy złacz obrotowych Filton zostały przedstawione na załączonej karcie.

Oferujemy złącza obrotowe do wody, powietrza, pary i olejów.

Zapytaj o produkt

Mogą Cię zainteresować