Wprowadzenie - przygotowanie sprężonego powietrza

Blok przygotowania sprężonego powietrza jest elemenem od którego w dużej mierze zależy skuteczność zatrzymywania zanieczyczeń, co przekłada się na prawidłową oraz dłuższą pracę elementów układów pneumatycznych takich jak siłowniki pneumatyzne, rozdzielacze pneumatyczne i inne. Prawidłowo skonfigurowana stacja przygotowania sprężonego powietrza zawiera:

Filtr sprężonego powietrza jest urządzeniem, w którym usuwane są cząstki stałe za pomocą wkładu filtra 20 mikronów. W przypadku stosowania dokładnych elementów pneumatyki, dokładność filtracji powinna wynosić 5 mikronów, a nawet 0,01 mikronów które uzyskuje filtr dokładny sprężonego powietrza.

Smarownica sprężonego powietrza, zwane różnież naolejaczem, służy do dostarczania mgły olejowej do obiegu powietrza. Naolejacz wytwarza mgłę olejową, która zapewnia bezawaryjną pracę urządzeń pneumatycznych takich jak siłowniki pneumatyczne.

Zawór redukcyjny do sprężonego powietrza ma za zadanie redukcję ciśnienia w instalacjach pneumatycznych do wymaganego poziomu. Redukcja powietrza odbywa się bez względu na przepływ i zmiany ciśnienia.  Reduktor ciśnienia sprężonego powietrza wraz z manometrem może być montowany pojedyńczo lub jako filtr-reduktor.

 

Zapytaj o produkt

Mogą Cię zainteresować