Wprowadzenie

Złącze obrotowe jest to urządzenie, które można podłączyć do wału obrotowego w celu umożliwienia szczelnego przenoszenia płynów do i z urządzeń stacjonarnych.

Firmę Filton założył William Murray; początkowo produkowała ona konwencjonalne skórzane uszczelki olejowe do zaworów obrotowych. Od 1942 r. firma zajmuje się projektowaniem, rozwojem i produkcją szerokiej gamy precyzyjnie wykonanych produktów, dystrybuowanych na całym świecie. Filton jest światowym liderem w produkcji złącz obrotowych do zastosowań standardowych i specjalnych. Stosowanie w produkcji złącza najnowocześniejszych wzorów i zaawansowanych materiałów pozwala nam rozwiązywać skomplikowane problemy klientów.

Kluczowymi  elementami  złączy  obrotowych FILTON  są  uszczelnienia obrotowe  oraz  układy  nośne  łożysk.  W  przypadku  większości zastosowań USZCZELNIENIE MIESZKOWE FILTON jest najskuteczniejsze.
Jeżeli ciśnienie oraz/lub prędkość przekraczają możliwości  uszczelnienia  mieszkowego,  możemy  dostarczyć  USZCZELNIENIE MECHANICZNE FILTON.

Uszczelnienie mieszkowe FILTON

  • Uszczelnienie  mieszkowe  Filton  jest  rozwiązaniem  lepszym  niż  uszczelnienie mechaniczne w przypadku pary, gorącej wody oraz płynów będących nośnikami ciepła. Uszczelnienie to nie zawiera żadnych elementów wykonanych z elastomerów, w związku z czym funkcjonuje z powodzeniem w temperaturze od poniżej zera do 300°C

Uszczelnienie mechaniczne FILTON

  • Uszczelnienie  mechaniczne  Filton  jest  stosowane  w  przypadku wyższego ciśnienia, np. w układach hydraulicznych oraz w przypadku wyższych prędkości wałów, np. w obrabiarkach. Sprężyny uszczelnienia mechanicznego znajdują się poza obszarem przepływu płynu.

 

Rygorystyczna procedura kontroli jakości, jaką stosuje angielski producent przed wysłaniem złącz obrotowych do klienta, obejmuje ich badanie ciśnieniowe pod pełnym obciążeniem. Każdy test jest rejestrowany i przyporządkowany do indywidualnego numeru seryjnego produktu.

Firma Filton stosuje system zarządzania jakością zgodny z normą ISO 9001:2008

Cechą wspólną uszczelnień mieszkowych i uszczelnień mechanicznych Filton jest jakość powierzchni styku uszczelnienia. Są one docierane wysoką precyzją i sprawdzane optycznie w celu zapewnienia uzyskania właściwej płaskości.

Łożyska

Asortyment oferowanych przez nas złączy obrotowych obejmuje jednostki ze standardowymi łożyskami kulkowymi, łożyskami skośnymi oraz węglowymi łożyskami poprzecznymi i wzdłużnymi.
Powszechnie stosowane łożyska kulkowe mają górny limit temperatury 180°C (może on być wyższy w przypadku specjalnych łożysk i smarowania), natomiast łożyska węglowe mogą być używane do 300°C. Łożyska węglowe mają ograniczenia w zakresie prędkości, które w przypadku łożysk kulkowych są o wiele wyższe.

 

Zapytaj o produkt

Mogą Cię zainteresować