Siłowniki pneumatyczne wahadłowe RY, inaczej siłowniki obrotowe, to wysokiej klasy produkty wykonane z materiałów najwyższej jakości. W siłownikach wahadłowych ruch liniowy tłoczyska ukrytego w korpusie zmieniany jest na ruch obrotowy wałka przy określonym kącie obrotów.

Dostosuj
×
Filtry
Filtry
  • Status
  • Producent
Wyczyść Zastosuj

Zaznaczono - 0 pozycje:
Zaznaczono - 0 pozycje:

Siłownik pneumatyczny z tej serii pozwala na uzyskanie ruchu obrotowego. Kąt obrotu jest stały. Dostępne są wersje z kątem obrotu wynoszącym: 90°, 180°, 270° i 360°. Tego rodzaju siłowniki pneumatyczne są produkowane w szerokim zakresie średnic, wynoszącym od 32 mm do 125 mm. Temperatura pracy mieści się w zakresie od -5°C do +80°C. Siłowniki wahadłowe są siłownikami dwustronnego działania. Przekłada się to na możliwość pełnego sterowania obrotem w dostępnym w danym modelu zakresie. Możliwości instalacji zwiększa fakt dostępności wersji z wałkiem lub otworem (w miejscu osi obrotu). Dodatkowo siłowniki pneumatyczne wahadłowe RY dostępne w sklepie Martechpneumatyka.pl posiadają w standardzie tłok z wkładką magnetyczną umożliwiającą zastosowanie kontaktronowych czujników położenia tłoka (a co za tym idzie wału).

Działanie siłowników wahadłowych

Siłowniki pneumatyczne wahadłowe obrotowe RY mają dosyć prostą mechanikę działania. Wykorzystują sprężone powietrze do poruszania obrotowym kołem zębatym zamontowanym w centralnej części siłownika. Ten element z kolei przenosi napęd na płaską zębatkę poruszającą się ruchem posuwistym naprzemiennie w obie strony. Dzięki temu ruchowi dwa tłoki umieszczone w jednej osi, jednak mające różne kierunki, wysuwają się kolejno. Jeśli tłok po lewej stronie siłownika jest wysunięty, drugi powinien znajdować się w pozycji startowej.

Istnieje kilka wariantów siłowników pneumatycznych wahadłowych obrotowych RY, które mogą wykonywać pełny ruch obrotowy lub jedynie w pewnym zakresie. Dzięki temu istnieje możliwość ustawiania poziomu wysunięcia tłoków w każdą ze stron, a także zależności pomiędzy wysunięciem każdego z nich. Taka konstrukcja siłowników pozwala na bardzo precyzyjne wykonywanie prac. Sama budowa siłowników jest też bardzo trwała, co zapewnia znaczną żywotność całego układu.