Wprowadzenie

Siłowniki pneumatyczne serii MC posiadają normę ISO6432, która zapewnia całkowitą zamienność siłownika pneumatycznego innego producenta. Produkowane są, w terminie 24H, w średnicy od 8mm do 25mm w różnich wersjach: jednostronnej ze sprężyną lub dwustronnej, magnetycznej, a także siłownik z kwadratowym tłoczyskiem. Siłowniki pneumatyczne pracują w bardzo szerokim zakresie temperatur (od -20C do +90C) i mogą osiągnąć bogaty zakres skoków roboczych (od 5mm do 1000mm). Posiada on odpowiednik - siłownik ze stali nierdzewnej MX  INOX.

Siłowniki pneumatyczne serii CZ/CY produkowane są z zachowaniem normy ISO 15552/ISO 6431 w średnicy od 32 mm do 125mm oraz w wersjach: jednostronnego i dwustronnego działania, z jednostronnym i dwustronnym tłoczyskiem, z tłoczyskiem chromowanym jak i nierdzewnym. Znajdują zastosowanie tam gdzie wymagana jest precyzja działania. Pracują w temperaturze od -20C do +80C. Osiągają przedział skoków roboczych od 5mm do 3000 mm. W standardzie posiadają amortyzację. Tuleja i pokrywy w tym modelu wykonane są z aluminium, uszczelnienia z poliuretanu, natomiast tłoczysko stanowi pręt chromowany CK45 lub AISI316.Posiada on odpowiednik - siłownik nierdzewny CX ISO 15552

 

Bardzo ciekawym rozwiązaniem są siłowniki kompaktowe serii CM produkowane z zachowaniem normy ISO 21287 oraz UNIOP. Norma ta zapewnia 100% zamienność siłownika ISO/UNITOP innych producentów. Siłowniki kompaktowe znajdują zastosowanie tam, gdzie jest ograniczone miejsce. Produkowane są w średnicach od 16mm do 100mm w wersjach antyobrotowy, jednostronnego i dwustronnego działania, z jednostronnym i dwustronnym tłoczyskiem, z tłoczyskiem chromowanym jak i nierdzewnym. Pracują w temperaturze od -20C do +80C. Osiągają przedział skoków roboczych od 5mm do 250 mm. Posiada on odpowiednik - siłownik ze stali nierdzewnej CMX ISO21287 INOX.

Tam, gdzie występuje oganiczone miejsce, a potrzebna jest duża siła pracy, proponujemy siłowniki kompaktowe serii CP, które zachowują ogromną siłę przy zminimalizowanych parametrach.

W ofercie firmy znajdują się również siłowniki z prowadzeniem serii CC. Jest to nowa generacja siłowników pneumatycznych prezentująca wysoką jakość pracy. Siłownik z prowadnikiem może być montowany w różnych pozycjach, w zależności od potrzebnego kierunku wysuwu. Prowadzenie w siłowniku może odbywać się zarówno na łożyskach ślizgowych, jak i kulkowych. Siłowniki z prowadnicą często stosowane są jako element dociskowy lub w celu uniknięcia montażu siłownika ISO15552 z prowadnikiem, co zwiększa koszty. Od 2017 roku siłownik z prowadnikiem produkowany jest również z amortyzacją.

Z kolei w celu zredukowania gabarytów siłownika, przy jednoczesnym zachowaniu jego siły, został zaprojektowany siłownik krótkoskowy serii CD. Siłowniki krótkoskokowe produkowane są w zakresie średnicy od 16 do 100 mm, a dzięki małym gabarytom idealnie nadaje się do miejsc trudno dostępnych.

Siłowniki beztłoczyskowe serii SS pozwalają na przemieszczeniu ładunku wzdłuż całej swojej długości. Ich produkcja odbywa się w zakresie od 25 mm do 63 mm. Wyposażone są w tłok magnetyczny umożliwjający współpracę z czujnikami pola magnetycznego. Siłowniki beztłoczyskowe, występujące w wersji z dodatkowym wzmocnionym prowadzeniem, umożliwjają przenoszenie zwiększonych sił i momentów. Maksymalne ciśnienie pracy to 10 bar. Pracują w temperaturze od -20C do +80C. Osiągają przedział skoków roboczych od 5mm do 6000 mm.

Warto wspomnieć o siłownikach obrotowych (wahadłowych), które pozwalają na uzyskanie ruchu obrotowego o stałym kącie obrotu. Siłowniki wahadłowe RY produkowane są w zakresie średnic 32 - 125 mm. Posiadają tłok magnetyczny umożliwjający współpracę z czujnikami pola magnetycznego. Siłowniki wahadłowe pozwalają na uzyskanie ruchu obrotowego o stałym kącie w zakresie 90,180,270,360 stopni. Pracują w temperaturze od -20C do +80C. Nie wymagają smarowania.

Pełna oferta siłowników pneumatycznych zawiera 22 modele,z czego 9 modeli produkowanych jest na miejscu, w terminie nie przekraczającym 24H.

Zapytaj o produkt

Mogą Cię zainteresować